تابلو حروف فلزی و استیل

تابلو استیل حروف برجسته مناسب نور دهی نیست و بهترین حالت استفاده از حالت ساده تابلو می باشد اما تابلو حروف برجسته استیل کاملا شیک و مناسب نور دهی می باشد.

تابلو های تبلیغاتی حروف برجسته از جنس فلزی

تابلو استیل برجسته ، شامل یک لایه لبه فلزی می باشند که توسط دستگاه های لیزر فلزات برش خورده و سپس توسط دستگاه حروف ساز پردازش و ساخته می شود. تابلو فلزی برجسته کاملا از جنس فلز تشکیل می شود. این تابلو ها اصلا مناسب نور پردازی و جلوه نیستند و به خاطر تشکیل شدن این فلزات از جنس برنج ، مس ، استیل و گالوانیزه اصلا مناسب نوردهی نیستند و بهتر است بدون نور این تابلو فلزی ها استفاده شوند.

تابلو فلزی ها بخاطر جنس برنج و مسی که در آن ها بکار رفته است ، دوام و عمر بسیار بالایی نیز دارند. در ادامه به نحوه ساخت این تابلو های فلزی که به سه نوع براق ، خشدار و استیل است می پردازیم :

 1. مرحله 1 : در وهله اول باید انتخاب کرد که اندازه و یا نوع فونت به چه صورت باشد.
 2. مرحله 2 : در مرحله دوم برش دادن طرح با استفاده از دستگاه cnc و یا بوسیله پلات گرفتن صورت می گیرد.
 3. مرحله 3 : در پارت سوم باید لبه های به طول 1 الی 4 سانتی متر خود را آماده کنید و از آن ها به دور طرح برش خورده استفاده کنید.
 4. مرحله 4 : وصل کردن لبه های حرف ها به وسیله سمباده های نرم و بورِس های سیمی.
 5. مرحله 5 و آخر : رنگ آمیزی حروف و یا آینه کاری کردن آن ها

معمولا این تابلو ها به خاطر جنس فلزی شان ضخامت حدود 70 سانتی متری دارند. مهم ترین موضوع برای انتخاب جنس فلزتان ، رنگ آن است. به دلیل این که به غیر از گالوانیزه می توان بر روی تمامی فلز ها رنگ آمیزی دلخواه را انجام داد. معمولا تابلو های فلزی و تابلو استیلی مانند را که به خاطر نقره ای بودن و طلائی بودن خریداری می کنند و مشتریان بسیار زیادی دارد.

در گذشته که نور دهی خاصی نبوده ، تابلو های تبلیغاتی حروف فلزی به صورت ساده شکل می گرفته. با پیشرفت تکنولوژی و ورود اس ام دی های بلوکی به بازار ، تابلو های Anderic و مخصوص نور پردازی تولید می شوند. حروف برجسته فلزی رنگ های مختلفی دارد که می توان از آن ها در تابلو هایتان استفاده کنید. اما پیشنهاد می شود برای دوام و ماندگاری هر چه بیشتر حروف های تبلیغاتی ، از تینر برای شستن استفاده کنید و سپس با رنگ ها پلی اورتان حروف تبلیغاتی خود را رنگ آمیزی کنید.

همچنین برای فلز های گالوانیزه هم بهتر است از رنگ های کوره ای استفاده کرد. در این صورت حتما باید اتصال لبه به رویه حروف را با زرجوش اتصال بدیم. بیشتر استفاده ها از رنگ کوره ای ، برای حروف تابلو های اقتصادی بوده که مقدار حروف کمی ندارند. همچنین قابل ذکر است که استفاده از رنگ های کوره ای ، باعث افزایش طول و عمر تابلو ها می شود.


تابلو استیل تبلیغاتی با حروف برجسته

ساخت این نوع تابلو ها با دستگاه تمام اتوماتیک و با سرعت بالا انجام می گیرد. در روش ساخت تابلو استیل همانند تابلو فلزی دیگر خبری از قیچی و هویه نیست و دیگر همه چیز به صورت اتوماتیک انجام می شود و هیچگونه دستی در آن برده نمی شود. تابلو استیلی تقابل بسیار شدیدی با تابلو های چلنیووم دارد ، چرا که هر دو بسیار پر کاربرد هستند. تنوع رنگ ها ، فانتزی بودن حروف و نور دهی بسیار خوب باعث شده تا بین این دو تابلو خوب رقابت ایجاد بشود.

نمونه ای از تابلو استیل به رنگ طلائی

تابلو های استیل سطح صافی دارند ، براق هستند ، شیک و زیبا هستند و به مرور زمان به هیچ وجه خراب نمی شوند و یا زنگ نمی زنند.تابلو استیل سابقه طولانی مدتی دارد و از دیر بازی در تبلیغات کشور بوده و به مرور زمان به روز تر شده است. تا به امروز رسیده و بسیار شیک و فرمت های زیبایی به خود گرفته است. همچنین به خاطر با دوام و ماندگاری بالا این نوع تابلو ها ، به هیچ وجه مات و یا کدر نمی شود و جنس خوب خود را از دست نمی دهد. همینطور در ادامه به ویژگی های حروف استیل برجسته می پردازیم :


 1. تابلو استیل نسبت به سایر تابلو ها عمر طولانی تر و با دوام تری دارد.
 2.  هزینه و خرج بسیار کم تابلو استیل
 3.  قابلیت استفاده در هر مکان
 4. عدم زنگ زدگی و یا خش و خوردگی
 5. شیک و زیبایی بصری تابلو استیل
 6. و...

انواع تابلو استیل برجسته :

 • تابلو استیل آینه ای
 • تابلو استیل شبکه روشن
 • تابلو استیل رینگی
 • تابلو استیل خشدار

تابلو استیل ؛ آینه کاری حروف

ورق های استیل در دنیای امروزه بسیار پر کاربرد می باشد. تقریبا می توان گفت از کار های خیلی کوچک گرفته تا ورق های بسیار بزرگ. در این بین ورق های استیل آینه ای به خاطر براق بودنش کاربرد زیادی دارد.

پر کاربرد ترین و بیشترین استفاده از تابلو های استیل برای رویه آینه ای ، رنگ های نقره ای و طلائی می باشد. ابعاد آن در دو سایز 1 در 2 متر و 1.25 در 2.5 متر وارد بازار می شوند. همچنین ضخامت این ورق ها بین 4 دهم میل تا 1 میل اکثرا می باشد و بسیار نازک می باشند.

تابلو استیل می تواند با داشتن ظاهر کلاسیک و ساده در عین حال با روکش طلایی ، نقره ای ، آینه ای و یا دودی زیبایی بسیار زیادی را جلوه بدهد و فضا را بسیار شیک کند. همینطور در شب بسیار زیبا تر هستند و یا لایت سفید بسیار زیبا می شود.

تابلو استیل در دو نوع با نور و یا بدون نور قابل استفاده می باشد. در گذشته که دستگاه های اتومات نبوده است ، کار به صورت دستی انجام می شده و زیاد جالب نمی شد. به همین دلیل دستگاه های تمام اتومات را درست کرده تا دیگر دستی در آن برده نشود.