تابلو ال ای دی

روش های زیادی به منظور تابلوسازی ال ای دی وجود دارد. این روش به دلیل داشتن هزینه کم و همچنین کیفیت بسیار بالا می تواند تا مدت های بسیار زیادی به عنوان یکی از بهترین روش ها در زمینه تبلیغات مورد استفاده قرار بگیرد. انواع مختلف ثابت و متحرک و همچنین چند رنگ نیز برای طراحی انواع تابلوهای LED وجود دارد.

تابلوسازی ال ای دی به شما این امکان را می دهد تا بتوانید یک تبلیغات موثر و زیبا را در محیط کاری خود به وجود آورید. یکی از مزایای استفاده از این نوع تابلوها در طراحی های زیبای آن می باشد. به کمک این نوع از تابلو می توانید از رنگ ها و طرح های مختلفی به منظور ایجاد یک نور بسیار زیبا استفاده نمایید تا افراد مختلف را به سوی خود بکشانید و یا برند خود را به دیگران معرفی کنید. مدل های مختلفی از انواع ال ای دی ها وجود دارد که هرکدام بسته به شرایط هزینه ای و همچنین کاری شما می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. امروزه تابلوسازی ال ای دی به عنوان یکی از روش های محبوب جلب مشتری تبدیل شده است و می توان از آن در معرفی برندهای مختلف استفاده نمود.

ویژگی های بسیار محبوب تابلوسازی ال ای دی

یکی از روش هایی که می توانید به خوبی یک تبلیغات طولانی مدت و کم هزینه را نسبت به سایر روش ها داشته باشید، استفاده از انواع تابلو های ال ای دی و تابلو های روان می باشد. این نوع تابلو ها می توانند هر نوع متن و یا نوشته ای را به صورت کاملا جذاب و ثابت و یا متحرک نشان دهید. این نوع روش در سال 2000 میلادی و توسط شرکت mci طراحی شده است، این شرکت توانست با بهره گیری از آلیاژ آلومینیوم و در طی فرایند های طراحی شده یک صفحه شیشه ای صاف مانند استیل بدست آمده بود که می توانست به خوبی جلوه کند، بعد از آن کشور های دیگری چون تایوان و چین نیز اقدام به طراحی مدل ای مختلف خود نموده اندو

بر اساس سایز و مدل طراحی، افراد حال می توانند از انواع روش های تابلوسازی استفاده کنند، تا براساس نیاز خود تابلو های روان و یا ثابت بسیار زیبایی را برای خود ایجاد کنند، همچنین استفاده از این تابلو ها به دلیل داشتن مقاومت و کیفیت بسیار زیاد می تواند زمان استفاده و همچنین کیفیت آن را تا مدت ها حفظ کند و به خوبی برای یک تبلیغات موثر از تابلوسازی ال ای دی استفاده شود.

مدل های مختلفی از رنگ ها وجود دارد که افراد می توانند با ترکیب کردن و یا استفاده از یک رنگ، طرح خود را مشخص کنند، همچنین وجود حالت های دو طرفه و یا یک طرفه نیز می تواند سبب افزایش کیفیت و یا طراحی مدل شما شود. به واسطه وجود سیستم راحت لحیم کاری در این نوع تابلو ها می توان کیفیت ساخت تابلوسازی ال ای دی را به خوبی مشخص نمود. در این روش به منظور استفاده راحت تر می توانید از انواع مقاومت ها برای راحتی کار خود استفاده کنید.

روش تابلوسازی ال ای دی چگونه است؟

در بسیاری از موارد ابتدا طرح مورد نظر شما بررسی می شود و بر اساس مشخص کردن اندازه های دقیق، طرح خود را می توانید در نرم افزارهای مختلفی مانند Corel Draw طراحی کنید و به واسطه فایل خروجی آن اقدام به تابلوسازی ال ای دی نمایید. بعد از این بخش و طراحی صحیح به کمک انواع فوم های موجود و تخته های فیبری و ابزاری به نام دستگاه CNC می توانید تابلوی مورد نظر خود را به واسطه دستگاه موردنظر ایجاد کنید و سوراخ های لازم جهت اتصال ال ای دی ها را مشخص کنید، حال بعد از این مراحل می توانید از انواع LED های شیشه ای و رنگی استفاده کنید که شامل رنگ هایی چون آبی، قرمز، زرد و سفید می شود و از طرفی نیز می توانی از انواع RGB ها استفاده کنید و کار خود را جلوه دهید.

بعد از جایگیری ال ای دی ها در هنگام تابلوسازی ال ای دی می توانید بخش های دیگری را نیز همانند مقاومت ها به کمک دستگاه های لحیم و براساس ولتاژ کاری خود متصل کنید، این ابزار مانع از سوختن LED ها می شود و عمر آنها را افزایش میدهد، بعد از لحیم کاری و اتصال بخش های مختلف در هنگام تابلوسازی ال ای دی می توانید به راحتی تابلوی خود را با استفاده از آداپتورهای مختلف روشن کنید و تست های اولیه را به منظور تست لحیم های مختلف انجام دهید.

انواع تابلوسازی ال ای دی

مدل های مختلفی از تابلو های ال ای دی وجود دارد که بسته به نیاز کاری خودی می توانید از آنها استفاده کنید، البته باید در نظر داشته باشید که دسته بندی اصلی این نوع از تابلو ها به دو مورد تقسیم می شود که شامل؛

تابلو ال ای دی های روان: این نوع تابلو ها خود شامل چند گروه مختلف می باشد و می توانند از انواع رنگ های مختلف به عنوان زیبایی خود استفاده کنند، البته باید در نظر داشته باشید که در این نوع تابلو ها یک دستگاه کنترل کننده نیز وجود دارد که می تواند با خاموش و روشن کردن بخش های مختلف یک led و داشتن برنامه ای خاص، زیبایی چندین برابری را برای تبلیغات شما به وجود آورد.

تابلو ال ای دی های تک رنگ: به منظور راحتی کار و همچنین طراحی ارزان تر افراد می توانند بدون استفاده از فلشر نیز اقدام به طراحی کنند و به واسطه آن می توانند با خیالی کاملا راحت از یک رنگ و کاملا ثابت به عنوان تابلو تبلیغاتی خود استفاده کنند، وجود رنگ های مختلف نیز در کنار هم، به خوبی می تواند متن شما را جلوه دهد و باعث مشخص شدن برند شما شود. استفاده از روش تابلوسازی ال ای دی به شما این امکان را می دهد تا در شب ها و در زمان افتتاحیه و یا در طول کار خود، بتوانید یک تبیلغات موثر و چشم نواز را در اختیار داشته باشید و به واسطه آن می توانید از روش تابلوسازی ال ای دی به خوبی لذت ببرید، انواع مختلف این نوع تابلو با داشتن انواع رنگ ها و کاربرد ها می تواند باعث راحتی کاربران و مشتریان مختلف در زمینه طراحی انواع تابلوهای ال ای دی شود و می تواند به شما در این زمینه کمک رسان باشد و اجازه دهد تا یک تبلیغات موثر، کم هزینه و بسیار حرفه ای را برای مدت های طولانی در اختیار داشته باشید.