مرداد ۳۱ ۱۳۹۶ 0comment
تابلوسازی چلنیوم

تابلو سازی چلنیوم

تابلو سازی چلنیوم

تابلو سازی چلنیوم درابتدا باید بگویم کلمه چلنیوم همان (channelium) ترکیبی از channel + aluminium است.
Channel به معنی کانال و یا جسمی u شکل میباشد و چون حروف فارسی ، لاتین ویا اشکال بعد از چسباندن نوارلبه به کنارها شکل u مانند میگیرند ، در زبان لاتین از channel استفاده میشود و بدلیل اینکه جنس لبه این حروف تابلو سازی چلنیوم آلومینیوم میباشد ترکیب این دو کلمه را channelium نام گذاشتند و در زبان فارسی عامیانه در کشور ما اصطلاحا چلنیوم گفته میشود.

تابلو سازی چلنیوم گفته میشود در سال ۲۰۰۰ میلادی شرکت mci واقع در کشور اسپانیا ( spania) برای اولین بار توانست با استفاده از آلیاژ آلومینیوم و در طی مراحل فرآوری آن را به شکل ورق هایی با سطح آیینه در بیاورد ، به گونه ای که در ظاهر مانند فلز استیل به نظر میرسد .

این محصول دارای کیفیت بسیار بالا بوده و در برابر نور آفتاب ، گرما و سرما مقاوم بوده و تغییر شکل و رنگ نخواهد داد و از لحاظ زیبایی جلوه خاصی به تابلوها میدهد.
یکی دیگر از محاسن لبه تابلو سازی چلنیوم نوار اسفنجی گرد گیر میباشد که شرکت سازنده آنرا به خوبی طراحی و در نظر گرفته است که مانع ورود گرد و غبار و آب به داخل حروف میشود.

لبه تابلو سازی چلنیوم دارای یک روکش محافظ نایلونی میباشد که تا زمان ساخت و نصب حروف بروی قسمت براق خواهد ماند و مانع از خط و خش بروی چلنیوم میشود و در پایان کار توسط نصاب به راحتی جدا میشود. نکته لازم تابلو سازی چلنیوم به ذکر این است که این روکش محافظ بعد از نصب حتما باید جدا شود در غیر اینصورت پس از چند روز قرار گرفتن در برابر نور آفتاب دیگر از چلنیوم جدا نخواهد شد.

شرکت mci نام محصول تابلو سازی چلنیوم خود را با مارک آلوراپید ( alurapid) وارد بازار نمود که در کشور ما نیز این محصول موجود میباشد و قیمت آن نیز گرانتر از دیگر محصولات مشابه میباشد ، یکی از راه های تشخیص این محصول حک شدن نام برند این محصول (alurapid ) و همچنین ( made in spania ) در داخل لبه چلنیوم میباشد.
چلنیوم در سایزهای ۷و۹و۱۱ سانتیمتر با رنگهای جیوه ای (نقره ای ) ،میرور(طلایی) و مشکی در بازار موجود میباشد.
بعد از اسپانیا کشور تایوان نیز از این ابتکار بی نصیب نماند و مشابه این محصول را بانام تجاری آلوباند ( aluband) تولید و روانه بازار نمود که این برند نیز در نوع خود مرغوب میباشد.

تابلو سازی چلنیوم به تبع بعد ازتایوان کشور چین در تولید مشابه این محصول از تمامی رقبا حتی کشور سازنده اصلی یعنی اسپانیا پیشی گرفت و چلنیوم های مختلفی با انواع مارک ها روانه بازار نمود که برخی از آنها عبارتند از آلوشاین (alushine) ،آلوتیپ alutape))، تابلو سازی چلنیوم سهند(sahand) و غیره که امروزه در کشور ما بسیار فراوان یافت میشود.
متاسفانه بین جنس چینی و اصلی آن تفاوت های چشم گیری وجود دارد.

لبه چلنیوم های اصلی ضخیم میباشد و حروف ساخته شده بعد از ساخت تابلو سازی چلنیوم از استحکام خوبی برخوردار میشود مخصوصا حروف های درشت و بزرگ ، به همین دلیل است که تابلوسازهای با تجربه برای ساخت حروف بزرگ حتما از لبه های اصلی استفاده می نمایند.
رنگ لبه های چلنیوم اصلی در برابر نور آفتاب و تغییرات جوی در طی سالیان ثابت بوده و تغییر رنگ نداده و همیشه براق خواهد بود.
ولی لبه های چینی نازک میباشد و این نازکی در بعضی از مارک ها به حدی میباشد که با کوچکترین فشار تغییر حالت میدهند و یا سوراخ میشوند، در عوض برای سازنده حروف، کار کردن با آن بسیار آسان میباشدواز این لبه ها برای ساخت حروف های کوچک میتوان استفاده کرد.
یک نوع از تابلو سازی چلنیوم بنام لترمکس ( lettermax ) نیز در بازار موجو میباشد که فرق آن با دیگر لبه ها اینست که در بروی لبه حدود ۱ سانتیمتر فضایی تعبیه شده که علاوه بر سطح حروف از این قسمت نیز نور دیده میشود و یک زیبایی خاصی به حروف لترمکس میدهد.

در اینجا میخواهم به ساختار فیزیکی تابلو سازی حروف چلنیوم اشاره کنم.

زمانی که حروف یک تابلو سازی چلنیوم در برنامه کرل دراو (coreldrow) و یا اتو کد (autocad)از لحاظ فونت ،سایز و یا ضخامت طراحی شد ،طرح مورد نظر بروی جنس پلکسی گلس (plexi glass) که دارای رنگهای مختلف میباشد لیزر میشود.(در قسمت تابلو های پلکسی plexi در باره این متریال توضیح داده شده است)

پس از اینکه طرح تابلو سازی چلنیوم مورد نظر توسط دستگاه لیزر شد نوبت به چسباندن لبه چلنیوم به پلگسی میرسد.
در تابلو سازی چلنیوم که از دستگاه چلنیوم ساز استفاده میکنند مراحل خم کردن ، قوس وشیار بروی لبه چلنیوم توسط دستگاه بصورت کامپیوتری طبق فایل طراحی شده انجام میپذیرد که خالی از اشکال هم نیست ،چون این دستگاه توسط اروپایی ها برای فونت لاتین طراحی و ساخته شده نه برای فونت فارسی ،به همین دلیل در بعضی از موارد اشکالاتی وجود دارد،حتی میتوان گفت که بعضی از این دستگاه ها در طی مراحل ساخت بر روی لبه چلنیوم خط و خش نیز ایجاد میکنند.

در تابلو سازی چلنیوم که مجهز به این دستگاه ها نمی باشند مراحلی خم کردن قوس و شیارها توسط استاد کار ماهر انجام میگیرد.
پس از آماده شدن لبه حروف و لبه چلنیوم آن را بروی میز آهنی با آهنربا های مخصوص ثابت و جذب یکدیگر میکنند و با چسب ۱۲۳ و اسپری لبه چلنیوم را به پلکسی میچسبانند.

پس از ساخت تابلو سازی چلنیوم حروف چلنیوم نوبت به زیر سازی این حروف میرسد که برای اینکار از ورقهای پی وی سی pvc با ضخامت ۸ و ۱۰ میلیمتر استفاده میشود که ابعاد این ورق ۱۲۰- ۲۴۰ سانتیمتر میباشد .
این ورقها در مقابل آب ، آفتاب ،گرما و سرما مقاوم بوده و تغییر حالت نخواهد داد و به همین منظور جهت زیرسازی حروف چلنبوم بسیار کاربرد دارد.
حروف چلنیوم ساخته شده بروی ورق پی وی سی قرار گرفته و دور آنرا خط کشی مینمایند و توسط اره برقی برش خورده به نحوی که در داخل چلنیوم زیر نوار گردگیر براحتی قرار بگیرد .

سپس میرسیم به قسمت روشنایی داخل تابلو سازی چلنیوم که از اس ام دی smd استفاده میشود که در اینجا یک توضیح کاملی در این رابطه خواهم داد.

تا قبل از دهه هشتاد در کشور ما لامپ های نئون بصورت فراوان پشت شیشه مغازه ها، فروشگاهها و یا داخل حروف نئون پلاستیک استفاده میشد که درعین نور زیاد و زیبایی و جلب توجه ، بسیار ترد و شکننده بودند و با کوچکترین ضربه شکسته و گاز آن خالی میشد .
لامپ های نئون از ترانس های هسته ای با ولتاژ های بالا تغذیه میکردند که معمولا بر اثر شوک دادن قسمت الکترود به بدنه نئون و یا فلزات اطراف باعث شکستن خود لامپ میشد و یا در زمان بارندگی و یا تماس با آب بازهم باعث شوک دادن و اتصالی در قسمت الکترود میشد و در کل اگر داخل حروف نئون پلاستیک استفاده میشد بسیار مشکل ساز بوده و مدام باید مورد سرویس و تعمیرات انجام میگرفت و در بعضی موارد این اتصالی های تابلو سازی چلنیوم باعث اتش سوزی نیز میشد.
در دهه هشتاد لامپ های ال ای دی تابلو سازی چلنیوم وارد صنعت تبلیغات و مخصوصا تابلوسازی شدند که گفته میشد ساخت کشور کره ،تایوان و چین است که بنده احساس میکنم عمدتا کشور چین در این زمینه طبق معمول پیشتاز بوده و در کل شروع خوبی دراین زمینه بود.

ال ای دی های شاخه ای جای لامپ های نئون داخل حروف پلاستیک را گرفت ، در ابتدا این ال ای دی های شاخه ای به ظاهر بهتر از لامپ نئون به نظر میرسیدند ، ول خالی از اشکال هم نبودند چون هم ضد آب نبودند و هم بروی پلکسی حروف نقاط نورانی پر رنگ ایجاد میکردند .
پس از آن ال ای دی های بلوکی پنج لامپ و سه لامپ جای ال ای دی های شاخه ای را گرفت و این محصول مشکل آب و نقاط نورانی را بر طرف کرد ، ولی نور این ال ای دی ها رضایت بخش نبود.

پس از تابلو سازی چلنیوم شرکتهای چینی ال ای دی های جدیدی بنام اس ام دی smd تولید و روانه بازار کردند که به نظر بنده یک شاهکار در زمینه ایجاد نور دلخواه داخل حروف بود .
اس ام دی ها دارای شدت نور فوق العاده و طول عمر بالا بوده و رزین روی بلوک های آن مقاوم و ضد آب میباشند و نصب آنها بروی پی وی سی pvc بسیار آسان و سریع میباشد.

لامپ های اس ام دی smd تابلو سازی چلنیوم موجود در بازار دارای نمونه های کره ای نیز میباشند که دارای کیفیت بالا و در عین حال قیمت بالاتری میباشند.
لازم بذکر است که منبع تغذیه اس ام دی ها ترانس های ۱۲ ولت بوده و مصرف آنها به مراتب کمتر از ترانس های هسته ای با ولتاژ بالا میباشد و به همین دلیل اگرصحیح سیم کشی و تقسیم آمپر شود دیگر مشکل حرارت ،اتصالی و سوختن نخواهد داشت ،در پایان نحوه سیم کشی و تقسیم جریان را برای همکاران توضیح خواهم داد.
پس از آنکه پی وی سی حروف چلنیوم برش خورد نوبت به چسباندن لامپ های اس ام دی میرسد . ابتدا سطح روی پی وی وسی باید کاملا تمیز و پاک شود سپس محافظ چسب پشت اس ام دی ها را جدا کرده و لامپ ها را کنار یکدیگر با فواصل بین ۳ ال ۴ سانت چسبانده تا جایی که تمام سطح pvc را پوشش دهد
چنانچه فواصل بین smd ها بیشتر از حد معمول شود پس از نصب خواهیم دید که حروف چلنیوم دارای نقاط تاریک و کم رنگ خواهد شد.

در اینجا حروف چلنیوم آماده نصب میباشد و باید توسط یک نیروی ماهر و با تجربه بروی سطح کامپوزیت و یا هر جای دیگر نصب گردد.

مراحل نصب تابلو سازی حروف چلنیوم

ابتدا یک پلات در ابعاد واقعی از متن حروف چلنیوم طبق طرح اولبه تهیه و آن را روی محل مورد نظر نصب کرده سپس pvc چلنیوم را روی طرح قرار داده و با پیچ در جای خود محکم کرده ، پس از نصب تمام پی و سی ها سیم لامپ های اس ام دی را با سوراخ کردن محل های لازم به پشت کار منتقل کرده و مراحل تقسیم جریان انجام میشود ، لازم بذکر است که لامپ های smd دارای مثبت و منفی بوده و باید تمام سیم های مثبت با هم و سیم های منفی باهم سری شوند ، در کل پس از تست روشنایی ، چلنیوم حروف بروی pvc قرار گرفته و با پیچ های کوچک بهم متصل میشوند.

چگونگی سیم کشی و تقسیم جریان لامپ های اس ام دی ( smd)
باید در زمان سیم کشی تعداد smd ها را به دسته های ۳۰ ال ۴۰ تایی تقسیم کرد و هر سیم را با نظر گرفتن مثبت ومنفی رنگها جداگانه به منبع تغذیه وصل کرد در این روش جریان تابلو سازی چلنیوم بطور مساوی در تمام سطح حروف تقسم میگردد و هرگز نباید جریان را به ابتدای یک دسته smd وصل کرد بلکه باید به وسط بک دسته ۴۰ تایی وصل کرد، و اگر تعداد smd ها زیاد است باید اینکار را تکرار کرد و سیم هایی را که از وسط دسته های ۴۰ تایی آمده با نظر گرفتن مثبت و منفی با هم سری کرده و به منبع تغدیه وصل کرد .
ترانس های تابلو سازی چلنیوم ۳۰۰ وات معمولا ۳۳۰ الی ۳۵۰ عدد smd و ۴۰۰ وات بین ۴۳۰ الی ۴۵۰ عدد smd را روشن مینماید.
ترانس۵/۱۲ آمپر بین ۱۲۰ال ۱۵۰ عدد smd و ۳/۸ بین ۹۰ ال ۱۰۰ عددsmd و ۵آمپر ۶۰ عدد smdرا روشن خواهد کرد و هرگز نباید بیشتر از این تعداد را به ترانس وصل نمود ،شاید در ابتدا و روزهای اول ظاهرا مشکلی پیش نیاید ول در طول چند هفته باعث فشار بر روی ترانس و سوختن آن میگردد

tablo-sazi

Write a Reply or Comment